Hľadám, hľadáš, hľadáme

Dátum: 4.10.2024 Autor: ZŠ Lipová 13

Hľadám, hľadáš, hľadáme – nielen rastliny, no hlavne viacnohých „kamarátov“ vo voľnej prírode, skúmali sme prostredie kde žijú – v lokalite Pieskovec. Tradične sme počas jesenných dní „Bádali s prírodovedcami“  s pracovníčkou Múzea Spiša Erikou Gibalovou, ktorá zastrešila poznávanie prírody z pohľadu geomorfológie, fauny, flóry a turistického značenia. Pani Erika spolu s pani učiteľkou Alenou Greňovou a Patríciou Kozákovou sprevádzala nás – ôsmakov -  počas našej praktickej  biologickej exkurzie.  Našli sme húsenice, pavúky, slimáky, kukly rôznych motýľov, huby, no medzi cennejšie  patril kliešť, modlivky a zvlečok kože hada. Hneď po príchode do prírody nás pozdravila laň, ktorú sme trošku svojou prítomnosťou vyplašili. Dozvedeli sme sa ako a prečo prírodovedci vytvárajú herbáre, poukázala na liečivú silu prírody cez pŕhľavu, rebríček, či čakanku. Spoznali sme invázne rastliny zlatobyľ a pohánkovec, ktoré sú veľmi rozšírené aj v najbližšom okolí. Bádanie bolo cenným obohatením hodín biológie a geografie. Deň sme si užili, aj keď slniečko nám chýbalo.

Žiaci ôsmeho ročníka