Podujatie Deň rodiny na Lipke

Dátum: 21.9.2024 Autor: ZŠ Lipová 13

Deň rodiny je nádhernou príležitosťou na oslávenie rodinnej súdržnosti, priateľstva a podpory. V našej škole sme sa 21. septembra rozhodli usporiadať výnimočnú akciu, ktorou sme chceli spojiť rodičov, deti, učiteľov a ďalších členov našej školy a podporiť tak vytváranie silnej komunity. Tento deň bol plný radosti, smiechu a spoločných aktivít, ktoré vytvorili nezabudnuteľné zážitky a prehĺbili vzťahy medzi všetkými zúčastnenými.

Akcia sa začala spoločným stretnutím na školskom dvore, kde nás privítalo vedenie školy. Po úvodnom príhovore nasledoval pestrý program, do ktorého sa mohli zapojiť všetci – od najmenších detí až po starých rodičov.

K dispozícii boli rôzne stanovištia, kde prítomní súťažili nielen v športových aktivitách, ale mohli si aj rozvíjať svoje výtvarné zručnosti v kreatívnom kútiku. Pre tých menších boli pripravené nafukovacie hrady, ktoré im poskytli priestor, v ktorom sa mohli do sýtosti vyblázniť. Tieto aktivity podporili spoluprácu medzi členmi rodiny, ale aj priateľmi, avšak ich hlavným cieľom bola predovšetkým zábava. Po výbornom športovom výkone si každý mohol pochutnať na chutnom guláši, hranolkách a najmenších určite najviac potešil stánok s cukrovou vatou a zmrzlinou. Najväčší nápor dozaista zažívala foto búdka, v ktorej si deti, rodičia, ale aj učitelia vytvorili originálne fotky, ktoré im budú pripomínať túto krásnu udalosť. Navyše sme mali pripravený originálny rámček s logom školy a dátumom akcie, čo dodalo fotografiám osobitný charakter.

Tento deň nám pripomenul, že škola nie je len miestom vzdelávania, ale aj priestorom, kde môžeme budovať silné medziľudské vzťahy a vytvárať súdržnú komunitu.

Podujatie zožalo veľký úspech a prinieslo množstvo pozitívnej energie. Rodičia, učitelia aj žiaci si odniesli nielen príjemné spomienky, ale aj hlbší pocit spolupatričnosti k našej Lipke.

Tešíme sa, že sme mohli byť súčasťou takéhoto dôležitého dňa, a veríme, že sa podobné podujatie na našej škole stane tradíciou.

Krátke video

Spomienkové video