Lipku navštívili predškoláci

Dátum: 29.11.2023 Autor: ZŠ Lipová 13

V dnešný krásny zasnežený deň k nám štvrtákom zavítali predškoláci z MŠ Lipovej. Zasadli do lavíc a stali sa na chvíľku našimi spolužiakmi. V 4.A triede putovali dobrodružnou cestou do vesmíru, do krajiny stavieb, počítania a tvorenia. Zabavili sa pri tvorení obrázkov z geometrických tvarov a pri didaktických hrách. Vydarená spolupráca  fungovala pri realizácií veselého domčeka, kde spoločnými silami zhotovili pekné dielka. Starší spolužiaci si pre malých poslucháčov pripravili zaujímavú prednášku a prezentáciu o vesmíre. Predškoláci nám na oplátku predviedli,  ako vedia správne počítať a hravo zvládajú prečítať aj niektoré písmenká. Záver patril modelovaniu a veselým zvieratkám. V 4.B triede sa predškoláci preniesli do sveta dinosaurov. Naučili sa tancovať na veselú pesničku od Mira Jaroša, z modelovacej hmoty si podľa vlastných predstáv vyrobili originálnych dinosaurov. Overili si svoje zručnosti v hrách a vedomosti o živote na Zemi pred mnohými, mnohými rokmi. V 4.C triede sa zahrali na výskumníkov a objaviteľov severného a južného pólu, dozvedeli sa, ktoré zvieratá obývajú dané územia a kto sú Inuiti - Eskimáci. S veľkou fóliou sa zahrali na vietor, ktorý silno fúka na južnom póle a v rukách roztápali ľadové kocky, aby zistili, aký vplyv má teplo na topenie ľadu. Záver patril nácviku piesne o týchto studených a mrazivých oblastiach a vytvoreniu hudobného sprievodu pomocou Orfovho inštrumentára. Spoločný čas sme si všetci užili a milý darček od svojich kamarátov nám bude ešte dlho pripomínať tento pekný a zaujímavý deň.