Bronzoví chlapci vo florbale

Dátum: 11.11.2023 Autor: ZŠ Lipová 13

Žiaci 2. až 4. ročníka sa dňa 9.11.2023 zúčastnili mestskej športovej olympiády vo florbale. Za účasti všetkých 8 škôl nášho mesta boli družstvá rozdelené do 2 skupín. V našej skupine B nás čakali súperi zo škôl Levočskej, Ing. Kožucha a sv. Cyrila a Metoda.
Prvý zápas sme odohrali proti ZŠ Levočská. V prvom polčase sme aktívnou hrou napádali súpera, a to vyústilo do nášho vedia na 2:1. V druhom polčase sme na začiatku strelili gól. S dvojgólovým vedením sme trošku poľavili, súper to využil a veľmi rýchlo dorovnal na 3:3. Takéto skóre ostalo až do konca zápasu, a tak sme si odniesli aspoň jeden bod za remízu. V druhom zápase nás čakali žiaci zo ZŠ Ing. Kožucha. Chlapci sa veľmi snažili a bojovali, ale napriek snahe sa im nepodarilo vyhrať a súper so skúsenejšími žiakmi vyhral 4:2.

Posledný zápas v skupine bol pre nás rozhodujúcim. Proti žiakom zo ZŠ sv. Cyrila a Metóda sme teda nastúpili veľmi odhodlane. Peknou a kolektívnou hrou sme nenechali nič na náhodu a zápas sme vyhrali 3:1. Po sčítaní bodov sme sa v našej skupine ocitli na 2. mieste, a to pre nás znamenal postup do bojov o bronzovú medailu, kde nás už čakal súper zo ZŠ Komenského.
Zápas sme začali odhodlane, kde si chlapci pekne prihrávali a na našom skóre už svietilo 2:0. Následne sme sa prispôsobili hre súpera a nechávali im väčšie šance na strely. To zapríčinilo, že na konci prvého polčasu súper dorovnal na 2:2. V druhom polčase sme sa opäť vrátili k našej hre, viac sme si pomáhali a po krásnej akcii sme zvýšili skóre na 3:2. Bolo už len 10 sekúnd do konca zápasu, keď sa súper dostal pred našu bránu a následnými niekoľkými strelami ohrozoval nášho brankára až nakoniec sekundu pred klaksónom skóroval a vyrovnal na 3:3. Nasledovali 3 samostatné nájazdy.  Ani my ani súper prvý nájazd nevyužili. Druhý nájazd nám výborne vyšiel, kde sme jednoducho oklamali brankára a dali krásny gól. Avšak súperovi sa tiež podarilo skórovať, a tak nasledoval posledný rozhodujúci nájazd. Náš žiak peknou kľučkou položil brankára na zem a jednoznačne strelil gól. Všetky zápasy nás výborným výkonom držal brankár, a to potvrdil aj pri poslednom nájazde, kde vychytal súperovho hráča, a tak sme sa mohli spoločne tešiť z krásneho 3. miesta.

Našu školu reprezentovali: Janík Paciga, Dávid Kacvinský a Matúš Čaja z 2.A, Martin Valko, Matias Forgáč a Tomáš Klučár z 3.B, Peter Horváth zo 4.A, Alex Horváth a Matúš Kotlár zo 4.C.

Chlapcom srdečne gratulujeme !!!

 

 


 

Partneri

Kontakt

Základná škola
Lipová 13
052 01 Spišská Nová Ves

Telefón: +421 53 442 62 41
Email: skola@zslipovasnv.sk

GPS: 48.9360504, 20.5636104