Striebro v malom futbale

Dátum: 11.10.2023 Autor: ZŠ Lipová 13

Dňa 10.10.2023 sa uskutočnila mestská športová olympiáda v malom futbale pre prvý stupeň základných škôl. Toto podujatie hostila Základná škola Zdenka Nejedlého v Spišskej Novej Vsi. Hrací deň bol naozaj pestrý a zápasy priniesli mnoho krásnych futbalových akcií a gólov. O prvenstvo v turnaji si to medzi sebou rozdalo osem základných spišskonovoveských škôl, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín.

Naši futbalisti z Lipovej školy sa v skupinovej fáze stretli proti náročným súperom. Prvý zápas odohrali proti ZŠ Komenského a treba povedať, že vo veľkom štýle, keď svojmu súperovi nič nedarovali a vyhrali presvedčivo 8:0. V druhom zápase nastúpili proti takticky vyspelejšiemu súperovi zo ZŠ Hutníckej. Chlapci v tomto zápase preukázali silné charakterové vlastnosti, keďže zápas nezačal vôbec dobre a hneď na úvod dostali rýchly gól. Výsledok zápasu bol ako na hojdačke a náš súper stále vyhrával o gól. To trvalo až do stavu 3:3. Naši futbalisti zápas dokázali zlomiť a dvoma rýchlymi gólmi v závere strhli vývoj zápasu na svoju stranu. Víťazstvo 5:3 bolo úplne zaslúžené. Do tretice nás čakal veľmi nevyspytateľný súper zo ZŠ Levočskej. Opäť sme do zápasu nevstúpili najlepšie a súper sa ujal vedenia po rýchlej akcii. Znovu zapracovala taktika „Čo nedokážeš sám, to dokážeme spolu“ a tímovou hrou sme zápas dokázali otočiť vo svoj prospech. Výsledok 4:1 hovorí sám za seba. Tri zápasy-tri výhry. ZŠ Lipová vyhrala svoju skupinu a postúpila do finále z prvého miesta. Tu nás však čakal súper z kategórie najťažších. Nebol to nik iný ako Základná škola sv. Cyrila a Metoda. Vo finálovom zápase sme museli športovo uznať kvalitu súpera, keď sme prvý a poslednýkrát na turnaji ťahali za kratší koniec. Aj napriek veľkej snahe chalanov opäť bojovať o víťazstvo až dokonca, súper nepripustil prekvapenie a finálový zápas zvládol s gráciou.

Bilancia tri výhry a jedna prehra nám priniesla krásne druhé miesto. Po finálovom zápase sa v očiach našich futbalistov leskli slzy. Áno, šport býva krásny a niekedy aj krutý. Napriek tomu odchádzame z tohto turnaja so vztýčenými hlavami a všetkým chlapcom patrí veľký obdiv a poďakovanie za ich prístup. Vyzdvihnúť môžeme aj ich správanie počas celého hracieho dňa, kedy športovo povzbudzovali svojich kamarátov z iných základných škôl.

Ďakujeme ZŠ Nejedlého za krásny športový deň a tešíme sa opäť niekedy nabudúce.

Našu školu na turnaji hrdo reprezentovali  Martin Valko, Viliam Hamrák, Šimon Bumbál,     Alex Horváth, Peter Horváth, Dávid Kacvinský, Filip Zekucia, Patrik Palko, Adam Grega, Matteo Moščovič a Matias Forgáč.

Tím na turnaji viedol Mgr. Peter Slovinský