Olympijský festival športu – spoločná akcia MŠ a ZŠ Lipová

Dátum: 25.5.2023 Autor: ZŠ Lipová 13

Hovorí sa, že šport spája. A práve toho dôkazom bola spolupráca MŠ a ZŠ Lipová podporená mnohými športovými osobnosťami, trénermi a športovcami nášho mesta.

10 športov v 2 areáloch a vyše 180 usmiatych a športom nadšených detí. Takto to v stredu 24.5.2023 žilo na akcii, ktorú podporil aj Olympijský klub Spiš a jeho predseda Viliam Mjartan. Počas celého dopoludnia si deti z MŠ a 1., 2.ročníka ZŠ na Lipovej ulici zažili množstvo športových aktivít a vyskúšali si aké je to byť basketbalistom, hokejistom, golfistom, futbalistom, tenistom, atlétom, gymnastom, karatistom, ale tiež skúsili jumping a niekoľko netradičných náčiní.

Na konci dňa boli deti správne unavené športom s množstvom zážitkov, podpisových kartičiek a nových kamarátstiev.

Veľmi nás teší, že sme takýmto spôsobom ukázali deťom aké možnosti šport ponúka, pretože šport nie je len gól, kôš, bod, ale hlavne radosť, energia a dobrý nástroj na spájanie ľudí a využívanie voľného času.

Veľké poďakovanie patrí ľuďom a športovým klubom, ktorí sa na akcii podieľali s veľkým zanietením:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

Karate klub IGLOW

TK Spišská Nová Ves

Patrícia Lorková – kondičná trénerka a trénerka atletiky

Anton Dzurej – tréner golfu

HK Spišská Nová Ves

FK Spišská Nová Ves

Miška z Iglo gymu – trénerka jumpingu

Andrea Gromovská – trénerka gymnastiky RTVŠ MIX

Monika Muchová – učiteľka TV (netradičné športy)

Na záver patrí naše najväčšie poďakovanie kolektívu MŠ Lipová pod vedením riaditeľky Mgr. Aleny Brezovajovej za nádhernú spoluprácu. Veríme, že spolu ešte zažijeme množstvo aktivít aj v budúcnosti.