Poznáš vtáčí svet

Autor: ZŠ Lipová 13

Posledný marcový deň sme si pod záštitou Správy NP Slovenský raj pripomenuli dôležitosť vtákov v našej prírode. Ku významnému Dňu vtákov zorganizovali podujatie pre základné školy pod názvom Poznáš vtáčí svet. Pracovníci správy NP si pre žiakov pripravili zábavné hry a úlohy. Žiaci si vyhotovili vtáčiu búdku a kŕmidlo pre vtákov, ktoré si následne zobrali do školy. Dozvedeli sa zaujímavosti o bocianoch v krátkom kvíze. Spoznávali vtákov podľa ich spevu a zvukov, zbierali červíky pre vtáčika sediaceho na vajíčkach v hniezde. Triedili vtákov na sťahovavé a stále a zahrali si situačnú hru o  odlete a  prílete vtákov do zimovísk a letovísk, kde žiaci museli prekonávať prekážky, ktoré aj vtákom znemožňujú let. Celé podujatie zakončilo vyhodnotením a ocenením dvojíc. Deťom sa aktivity veľmi páčili.