Perníkové tovarišstvo

Dátum: 14.12.2022 Autor: ZŠ Lipová 13

Naši prváčikovia 9.12.2022 s radosťou prijali pozvanie Spišského kultúrneho centra a knižnice v Spišskej Novej Vsi, na bábkové divadelné predstavenie o remeselníckej rodine zo Spiša, v podaní Bábkového divadla spod Spišského hradu. Súčasťou predvianočného dopoludnia bolo aj zdobenie perníkových srdiečok.
Podujatie sa zrealizovalo v rámci súboru podujatí „Čítame detským srdiečkam“.

Deti zažili krásne chvíle, vrátili sa v čase do minulosti, zoznámili sa s dobovým kuchynským náčiním  a zakúsili osievanie múky, vaľkanie cesta a vykrajovanie medovníkov, ktoré si následne ozdobili a mohli si na nich aj pochutnať. Popritom si pozreli divadelné predstavenie malej formy O perníkovej chalúpke, v netradičnej verzii, spracovaní a pútavej prezentácii.

Krásnou myšlienkou, že perníkové tovarišstvo dosiahneme vtedy, keď ľudské srdcia naplníme teplom, medom a vôňou, ako tie perníkové, ukončili netradičný deň plný nezabudnuteľných zážitkov, ktoré si odniesli domov s úsmevom na tvári.