Vyrob záložku pre svoju kamošku/kamoša

Dátum: 8.12.2022 Autor: ZŠ Lipová 13

Naša škola s poznaním, že kreatívne čítanie motivuje žiakov, aby rozprávali o knihách, premýšľali o nich a spätne sa k nim vrátili, pripravila pre žiakov 1. – 4. ročníka aktivitu Vyrob záložku pre svoju kamošku/kamoša.

Cieľom bolo vytvárať v triedach takú atmosféru, ktorá podnietila a dokázala nadchnúť celý kolektív žiakov pre čítanie kníh, pre diskusiu o prečítaných príbehoch a pre výtvarné stvárnenie literárneho motívu z prečítaného textu. Rovnako zámerom bolo, aby žiaci výmenu záložiek využili k nadviazaniu vzájomnej spolupráce a upevňovaniu kontaktov.

Pridanou hodnotou bol fakt, že práca na záložkách priniesla žiakom potešenie z tejto činnosti, obohatila ich o skúsenosti zo sústredenej práce a takisto aj o pocit hrdosti nad ňou samou.