Vianočná spolupráca pre krajšie Vianoce - „Vianočná hviezda“

Dátum: 23.11.2022 Autor: ZŠ Lipová 13

Veľmi nás teší, že sa po roku opäť môžeme zapojiť do aktivity, ktorá spríjemní vianočné sviatky a vnesie do našich sŕdc teplo a lásku.

V spolupráci s Oddelením sociálnych vecí Mestského úradu, Klubom dôchodcov Lipa a OZ Mladí ľudia a život budeme piecť vianočné hviezdy z lineckého cesta a pokúsime sa ich darovaním rozžiariť srdcia tých, ktorí nebudú môcť stráviť vianočné sviatky doma. Hviezdy, ako prejav spolupatričnosti s prianím zdravia, lásky a radosti, budú spoločne piecť učitelia a žiaci na našej škole, následne potom ich pred Vianocami budeme roznášať a vinšovať koledy.

Ak sa chcete stať súčasťou tohto projektu, budeme radi, ak sa zapojíte do materiálnej zbierky vo forme ingrediencií na pečenie. Budeme potrebovať hladkú múku, práškový a vanilkový cukor, prášok do pečiva, stužený tuk, lekvár.  Aj vďaka tejto zbierke si spoločne pripomenieme Sviatok štedrosti a darovania – Givingtuesday, ktorý tento rok pripadá na 29.11.2022.

Kto bude mať chuť zapojiť sa, ingrediencie môže doniesť do zborovne školy od pondelka 28.11. do stredy 30.11.2022.

Tešíme sa na spoluprácu, spoločne prispejeme, aby mali všetci krásne sviatky.

 


 

Partneri

Kontakt

Základná škola
Lipová 13
052 01 Spišská Nová Ves

Telefón: +421 53 442 62 41
Email: skola@zslipovasnv.sk

GPS: 48.9360504, 20.5636104