Beseda- drogy, šikana, násilie

Autor: ZŠ Lipová 13

,, Nedovoľme byť otrokom svojich túžob, chráňme sa pred rizikom moderného sveta, ako sú drogy a rôzne závislosti. Nepodľahnime násiliu a šikane, bráňme sa!“

S takouto  výzvou sa žiaci 7. a 8. ročníka zúčastnili besedy pod vedením  npor. Ing. Miroslavy Podobenovej, zamestnankyni  MV SR- Okresného riaditeľstva PZ v SNV a Mgr. Zuzany Plíhalovej, ktorá pracuje na Ústredí sociálnych vecí  a rodiny, pracovisko SNV, v rámci projektu Podpora ochrany detí pred násilím.

Beseda sa niesla v duchu ochrany ľudského života, ktorý má pre nás veľkú hodnotu a patrí jej obrovská pieta. Slová besedy sa stali výzvou, aby sme si náš krehký život nedali nikým a ničím zničiť.

Aj vďaka linke www.viacakonick.sk sa môžu žiaci zveriť  v tejto náročnej dobe ľuďom, ktorí im môžu pomôcť v ťažkých  životných situáciách.

Pozvaným odborným zamestnancom ďakujeme za poučné a zmysluplné slová!