Spišské športové hry

Dátum: 10.6.2022 Autor: ZŠ Lipová 13

Po dlhšej prestávke sa dnes konali obľúbené Spišské športové hry detí a mládeže, ktoré organizuje Mesto Spišská Nová Ves. Bol to v poradí už ich 24.ročník. Slávnostné otvorenie sa konalo na futbalovom štadióne, kde pomyselný olympijský oheň zapálil olympijský víťaz František Kunzo a nechýbal ani bohatý program.

Naša škola sa zapojila do 7 športových disciplín – basketbal dievčatá, basketbal chlapci, florbal chlapci, malý futbal chlapci, atletika, plávanie, zmiešaná bežecká štafeta - a celkovo sme na pódiu stáli až 9-krát.

Výsledky a umiestnenie:

Basketbal chlapci – 2.miesto

Zmiešaná bežecká štafeta – 3.miesto (Bočkayová Salome, Medvecová Olívia, Choma Dalibor, Petruška Mathias Rafael)

Atletika – Samuel Rízik 2-krát 3.miesto (skok do diaľky a hod loptičkou)

Michaela Fabínyová – 3.miesto – skok do diaľky

Plávanie – Laura Litecká – 50m voľný spôsob – 2.miesto

50m prsia – 2.miesto

100m voľný spôsob – 2.miesto

50m znak – 1.miesto

Medailistom srdečne blahoželáme a veľké uznanie patrí všetkým našim športovcom, ktorí dnes v duchu fair-play reprezentovali našu školu.