DIGITÁLNE ZRUČNOSTI - projektový deň

Dátum: 7.4.2022 Autor: ZŠ Lipová 13

Moderné technológie, kyberšikanovanie, programovanie, mobilné aplikácie, pravda, nepravda - slová, ktoré sa niesli našou školou 1. apríla 2022 v projektový deň venovaný „Digitálnym zručnostiam“.

Program bol venovaný žiakom 1. – 9. ročníka. Starší žiaci sa učili šifrovať, vypočuli si prednášku venovanú moderným technológiám a programovaniu, no a tému kyberšikanovania  rozdiskutovali prostredníctvom besedy a filmu s názvom „Kto je ďalší“.

Na žiakov 1. stupňa v tento deň čakali 4 stanovištia:

Stavanie stavieb zo základných stavebných blokov
Vytváranie loga a začiatky programovania.
Kvíz o kyberšikane.
Beseda o pozitívnych a negatívnych stránkach moderných technológií.

Pomocou stavebnice lego, drevených kociek i hry „Ubongo“ si deti vyskúšali svoju logiku i priestorové vnímanie sveta. Programovať sa učili na malých žltých autíčkach. Oboznámili sa s témou zdravého prístupu k moderným technológiám a kyberšikany. Ich vedomosti overili v jednoduchom kvíze žiaci     2. stupňa, ktorí sa mladším venovali celý deň.

Spoločne sme všetci prišli na to, že moderné technológie sú dobrými sluhami, ale zlými pánmi, že nie všetko na internete je pravdivé, že najlepšie hry sú tie, pri ktorých sa hráme s kamarátmi a nie s počítačom a že najlepší priateľ je ten, ktorý stojí vedľa nás.