Zbierka na pomoc ľuďom v núdzi

Dátum: 6.4.2022 Autor: ZŠ Lipová 13

Vážení rodičia, priatelia a všetci ľudia ochotní pomôcť.

V tejto ťažkej a neľahkej situácii sa aj naša škola rozhodla pomôcť. Vyhlasujeme zbierku pre ľudí, ktorí utekajú pred vojnou z Ukrajiny a potrebujú našu pomoc. Zbierka bude prebiehať každý deň ráno od 7.30 do 7.50. Žiaci môžu nosiť potrebné veci pred žiacku kuchynku, kde ich personál školy prevezme.

NAJAKÚTNEJŠÍMI POTREBAMI NA POMOC RODINÁM S DEŤMI V NÚDZI MOMENTÁLNE SÚ:

TRVANLIVÉ POTRAVINY: olej • cukor • soľ • strukoviny • múka • krupica • trvanlivé mlieko • mäsové a rybacie konzervy, paštéty • trvanlivé pečivo • cestoviny • ovocie a zelenina • ryža • čaj • káva • džemy • kečup • sušené polievky či jedlá • raňajkové cereálie • instantné polievky • balená voda 0,5l • ovocné nápoje • džús • sirup • detské  keksy a sušienky  

HYGIENICKÉ POTREBY: tekuté a tuhé mydlá • šampóny • sprchové gély • zubné pasty • zubné kefky • toaletný papier • kuchynské utierky • servítky a papierové vreckovky

ČISTIACE POTREBY: pracie prášky • prostriedky na umývanie riadu • dezinfekčné prostriedky

POTREBY PRE STAROSTLIVOSŤ O MALÉ DIEŤA: detské výživy • detská kozmetika pre batoľatá • jednorazové nepremokavé podložky do postieľky • pre deti farbičky, maľovanky

POTREBUJEME AJ: jednorazové poháre a misky, príbory • spacie vaky • posteľná bielizeň, plachty • deky, prikrývky • vankúše • uteráky • skladacie postele • posteľné matrace • potrebujeme detskú obuv, dámsku obuv a vrchný jarný odev (bundy, vesty)

Vzhľadom na dostatočné materiálové zásoby ostatné šatstvo NIE JE momentálne potrebné nosiť.

Vopred Vám ďakujeme za prejavenú spolupatričnosť a solidaritu.

 

 


 

Partneri

Kontakt

Základná škola
Lipová 13
052 01 Spišská Nová Ves

Telefón: +421 53 442 62 41
Email: skola@zslipovasnv.sk

GPS: 48.9360504, 20.5636104