Vzácna návšteva na Lipke

Dátum: 27.1.2022 Autor: ZŠ Lipová 13

Už k vám domov mala niekedy prísť vzácna návšteva? Rodičia pripravili pohostenie, vy ste si upratali izbu, pekne ste sa obliekli.

My sme sa pripravovali na návštevu človeka, ktorý je pre školu a školstvo na Slovensku veľmi dôležitý.

Dňa 26.1.2022 k nám zavítal pán minister školstva Branislav Grὄhling.

Neprišiel sám, sprevádzali ho jeho spolupracovníci a naša rodáčka, poslankyňa NRSR pani Mária Šofranko.

Pán minister je veľmi príjemný a milý človek. Zaujímal sa o problémy školy i o to najdôležitejšie – naše deti.

Prešiel sa po škole, so žiakmi 2. stupňa si v oddychovej zóne zahral stolný futbal. Navštívil 2 triedy na 1. stupni. S druhákmi sa preniesol do druhohôr a dozvedel sa niečo viac o živote dinosaurov. Tretiaci sa spolu s ním, pani poslankyňou a pánom riaditeľom zahrali na básnikov a tvorili básne.

Našiel si čas na samotných učiteľov, vošiel do školskej kuchyne a pozdravil pani kuchárky. Aj naše pani ekonómky boli prekvapené, keď sa zrazu zjavil vo dverách.

Pán minister je človek ako my, má však úlohu, ktorú mu asi nikto nezávidí a nám bolo potešením, že si popri svojich povinnostiach našiel čas na ZŠ Lipovú 13 v Spišskej Novej Vsi.

Ďakujeme.