Rodina na 100 slov

Dátum: 27.11.2021 Autor: ZŠ Lipová 13

Rodina – jednoduché krátke slovo. Slovo, ktoré má toľko významov a každý ho môže vnímať inak. Slovo, ku ktorému možno pridať ešte množstvo ďalších a ďalších slov. A možno stačí len presne STO.

Práve toto číslo stačilo FILIPOVI NAGYOVI z II. C, aby napísal, ako vníma svoju rodinu.

V súťaži RODINA NA 100 SLOV, ktorú vyhlásilo mesto Spišská Nová Ves, vyhral
v kategórii A (1. – 4. ročník) 1. MIESTO.

Filipkovi blahoželáme! A že sa mu to skutočne podarilo, sa môžete presvedčiť v jeho príspevku.

MOJA RODINA

... niekto zvykne hovoriť, že to je hotový cirkus, my tomu hovoríme – taká normálna rodinka. Doma nás je päť. Mamka, tatík, brat Samko, ja a pes Pajko. Rodičia vravievajú, že ak máte milujúcu rodinu, pár dobrých priateľov, jedlo na stole a strechu nad hlavou, tak ste oveľa bohatší, než si myslíte. Poviem vám pravdu, som len druhák, úplne tomu nerozumiem, no môžem vám potvrdiť, že moju rodinu by som nevymenil za nič na svete. Je to miesto, kde mám ľudí, ktorých ľúbim. Ide tam cesta, po ktorej nezablúdim. Miesto, kde vzácna je každá hodina. Presne to je môj domov, moja RODINA.

                                                                                Filip Nagy, 2.C

​​​​​​

 


 

Partneri

Kontakt

Základná škola
Lipová 13
052 01 Spišská Nová Ves

Telefón: +421 53 442 62 41
Email: skola@zslipovasnv.sk

GPS: 48.9360504, 20.5636104