Škola v prírode

Dátum: 21.6.2024 Autor: ZŠ Lipová 13

My, žiaci 3. A, 3. B, 4. A a 4. C triedy, sme v dňoch od 10. 6. – 14. 6. zažili týždeň plný objavovania, poznatkov, učenia a zábavy v škole v prírode v Liptovskom Jáne.

Počasie nám síce veľmi neprialo, bolo upršané a slnko sa nám skoro vôbec neukázalo, no napriek tomu sme sa vykúpali a vybláznili v bazéne s minerálnou vodou,  s čelovkami na hlave vstúpili do podzemných priestorov Stanišovskej jaskyne a v Mincovníčkove videli, ako sa kedysi razili mince, aké ťažké je povolanie baníkov a že v kováčskej dielni muselo byť poriadne horúco pri výrobe nástrojov zo železa.

Možno ste ani nevedeli, že zopár hradov, významných budov a veľká železničná sieť sa dá vidieť na jednom mieste na Slovensku, hoc v zmenšenej podobe, ale predsa. Aj také miesto sme videli -  v Parku MINI SLOVENSKO.

Medzitým všetkým sme si písali denníky, vyrábali erby izieb, tvorili z odpadového materiálu, kreslili, tancovali, ale aj smiali, učili  a nadväzovali nové kamarátstva.

Týždeň nám zbehol veľmi rýchlo. Bolo nás 56 detí, prešli sme skoro 15 km, videli 4 krásne zaujímavosti, nestretli ani jedného medveďa 😊, a máme nekonečne veľa zážitkov, ktoré nám nikto nikdy nevezme. Stálo to za to!