Aktivity nie len pre deti so ŠVVP

Dátum: 12.3.2024 Autor: ZŠ Lipová 13

Deti sú prirodzene zvedavé a tvorivé bytosti, ktoré chcú veľa vedieť a verte či nie, poväčšine si všetko zapamätajú. Túto túžbu po poznaní môžete podporiť pomocou vedomostných hier a súťaží v prostredí ŠKD, kde sa deti dozvedia a naučia veľa informácií z rôznych oblastí života. Koncom mesiaca január a počas mesiaca február sa konali vzdelávacie súťaže, nie len pre deti so ŠVVP pod vedením Našej špeciálnej pedagogičky. Cieľom súťaží bolo prehĺbenie vzájomnej spolupráce, podpora zdravej súťaživosti aj u detí, ktoré to v škole nemajú jednoduché. Okrem nadobudnutých vedomostí  žiaci uplatnili rozhľad aj taktiku. Súťažiaci mali možnosť pracovať s kompenzačnými pomôckami (abeceda, gramatické tabuľky, násobilka, kartičky a i.), ktoré bežne nepoužívajú. Deti boli rozdelené do troch tímov a spoločnými silami sa snažili vyriešiť zadané úlohy. Od usporiadania slov podľa abecedy, nájdenia a vyfarbenia predmetov skrytých na obrázku, doplnenie joty a ypsilonu, poskladania vystrihnutého obrázku podľa súradníc až po vypočítanie matematického hlavolamu. Žiaci, ktorí urobili najmenší počet chýb zvíťazili a dostali zaslúženú odmenu v podobe pochvaly a maličkosti.