Letom svetom

Dátum: 30.1.2024 Autor: ZŠ Lipová 13

Počas 52. ročníka školského kola Geografickej olympiády sa na škole do poznávania sveta cez geografiu zapojilo spolu 48 žiakov. Viac ako 55 bodov z celkového  počtu bodov získalo 30 žiakov, ktorí sú zároveň úspešnými  riešiteľmi.

Súťaž prebieha v 3 kategóriách. Kategória G sú žiaci 5. ročníka, kde súťažilo spolu 14 žiakov, pričom 10 bolo úspešných riešiteľov. V kategórii F, žiakov 6. a 7. ročníka, súťažilo 22 žiakov, pričom 18 z nich boli úspešnými riešiteľmi.  V kategórii E, žiakov 8. a 9. ročníka, spolu súťažilo 19 žiakov, z ktorých 12 bolo úspešnými riešiteľmi. Školské kolo žiaci riešili v on-line prostredí, kde im organizátori pripravili veľmi zaujímavé úlohy s aj bez atlasov. Tešíme sa, že Geografia žiakov stále baví ako aj objavovanie krás našej planéty.

Celkovými víťazmi v kategória G – 5. ročníka:

1.miesto - Aneta Šargová, 5. B
2.miesto – Laura Krajňáková, 5. A
3.miesto – Alexandra Hrubá, 5 A

Úspešnými riešiteľmi sú: , Sofia Fabini, Ema Compelová, Matej Džubák a Oliver Majkuth z 5. A triedy, Barbora Starostová, Dáriu Kyseľ, Nina Kováčová z 5. B triedy.

Kategória F – 6. a 7. ročník:

1.miesto – Adam Čurilla, 7. B
2.miesto – Martin Bryndza, 7. B
3. miesto – Elena Rabatinová, 7. B

Úspešnými riešiteľmi sú: Sebastián Andrej Rajčuľa, Emma Petáková, Marek Choma, Natália Nebusová, Nina Školníková a Sabína Bosáková zo 6. A, Zuzana Valenčíková a  Jakub Novotný zo 6. B, Juliana Jasečková, Tomáš Gonda, Kristína Vincentyová, Matej Medvec a Samuel Lukáč zo 7. A, Jan Tomčovčík a Ondrej Mačutek zo 7. B triedy.

Kategória E – 8. – 9. ročník:

1.mieso – Simon Petrík, 8. B
2. miesto – Lenka Petáková, 9. B
3. miesto – Jakub Hoang, 9. B

Úspešnými riešiteľmi sú: Samuel Farkaš a Šimon Korfant z 8.  A, Katarína Valenčíková z 8. B, Mathias Rafael Petruška a Richard Hronček z 9. A, Matúš Bocsik, Alex Ondrejka, Lukáš Tomaščík a Dávid Kaproncay z 9. B triedy.

Blahoželáme, víťazným a postupujúcim držíme palce na okresnom kole.