Čarovný advent

Dátum: 4.12.2023 Autor: ZŠ Lipová 13

V predvianočnom čase sa Lipáčikovia zapojili do celoslovenskej výzvy s názvom „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“. Cieľom tejto zbierky je obdarovať všetkých osamelých seniorov krabičkou plnou lásky v podobe niečoho voňavého, sladkého, teplého a mäkkého. Deti k tomu priložili  vlastnoručne vyrobený vianočný pozdrav.

V popoludňajších hodinách sa z našej žiackej kuchynky školou niesla vôňa medovníčkov. Deti so svojimi učiteľmi piekli pre radosť starkých v Domove sociálnych služieb v Spišskej Novej Vsi. Medovníčky krásne zabalili a spolu s vinšom odniesli, a tak potešili nielen seniorov, ale aj seba z dobre vykonaného skutku.

Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí prispeli akoukoľvek formou, pretože skutočné čaro Vianoc je v dávaní......

Na Vianoce, keď svet stíchne,

nech Vám Božie dieťa vdýchne,

radosť, pokoj, dobrú vôľu

nielen v túto svätú chvíľu

ale každučký deň v roku nech Vám stojí popri boku.