Korčuliarsky výcvik

Dátum: 3.11.2023 Autor: ZŠ Lipová 13

Posledný októbrový týždeň žiakov 2.A triedy veľmi potešil, pretože pod vedením skúsených trénerov absolvovali 5-denný korčuliarsky výcvik v tréningovej hale pri zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Hravou formou sa učili základom korčuľovania, pokročilí zdokonaľovali svoju techniku. Cieľom programu bola podpora športu a rozvoj pohybových zručností. Hýbať sa a športovať vedie k zlepšeniu celkového zdravotného stavu, rozvíja ducha aj telo. Pri výcviku išlo o zábavu vo forme zdolávania prekážok na ľadovej ploche. V závere si žiaci odniesli diplom o absolvovaní korčuliarskeho výcviku a sladkú odmenu. Vďaka patrí rodičom, ktorí denne pomáhali deťom s obliekaním, obúvaním korčuli a povzbudzovali ich k výkonom. Veľmi pekne ďakujeme trénerom za ich profesionálny  a ľudský prístup k mladým zverencom.