Projektový deň „Prechádzky pamiatkami mesta Spišská Nová Ves“

Dátum: 22.5.2023 Autor: ZŠ Lipová 13

Dňa 16.5.2023 sa uskutočnil projektový deň „Prechádzky pamiatkami mesta Spišská Nová Ves“ pre žiakov 5. ročníka základných škôl mesta, ktorý pripravila p. uč. Macková, vedúca Klubovej rady dejepisu, občianskej náuky a etickej výchovy v spolupráci so Školským úradom. Projektový deň bol plný prekvapení, objavovania a spoznávania historických pamiatok v našom meste netradičnou formou, formou zážitkového učenia. Deň začali žiaci pútavou prednáškou o známych, ale i neznámych miestach, ktoré už existujú len na fotografiách. Pokračovali návštevou Provinčného domu, Radnice, kde ich privítal pán primátor a viceprimátor, Evanjelického kostola a vystúpili na najvyššiu vežu na Slovensku. Žiakov pri objavovaní doprevádzala naša žiačka Lenka Petáková. Odborné informácie dostali od skúsených lektorov. Takýmto zaujímavým spôsobom sa dotkli histórie mesta.