Kreatívna Lipka oslavuje

Dátum: 7.5.2024 Autor: ZŠ Lipová 13

V tomto školskom roku si pripomíname 50. výročie, odkedy sa naša škola presťahovala do novopostavenej budovy na sídlisko Generála Svobodu v Spišskej Novej Vsi, Lipovú ulicu č. 13. Pri tejto príležitosti sme zorganizovali dňa 3.5. projektový deň, ktorý sa niesol v duchu oslavy, zábavy a zážitkového učenia. Celý deň bol plný tvorivých dielní, tanca, súťaží a kreatívnych činností. Žiaci si z tohto dňa odniesli darček, ktorý im bude pripomínať túto výnimočnú udalosť. Štvrtáci dokonca vyrobili škole i narodeninové torty a prváci s druhákmi upiekli chutné koláčiky. Ich vôňa sa šírila chodbami našej školy. Zaujímavá a pútavá bola i prednáška o histórii školstva.  Celý deň žiaci pracovali pod vedením skúsených lektorov.

Naše veľké ďakujem patrí

Dane Rosovej

Anne Garčárovej

lektorom zo ZUŠ SNV

Mgr. Art. Jane Ceterovej

Mgr. Dominike Vojtášovej

Mgr. Samuelovi Kristevovi

lektorom z GUS

Mgr. Lenke Královej

Mgr. Kamile Pacekovej

lektorom z Národopisného múzea Smižany –

Mgr. Márii Staňovej Michalkovej

Margite Kočišovej

lektorom Podtatranského  múzea v Poprade

Mgr. Zuzana Sojáková

Bc. Adam Benko

lektorke zo ZUŠ Kežmarok

Žanete Hrubiznovej, Dis.art.

a samozrejme aj tvorivým kolegom a kolegyniam, ktoré si pre deti tiež pripravili zaujímavé rébusy, hry a tvorivé dielne.

Žiaci odchádzali domov s úsmevom na tvári a plní príjemných zážitkov. Ten deň bol úžasný.