Minibasketbalový turnaj dievčat

Dátum: 13.3.2024 Autor: ZŠ Lipová 13

Dňa 8.3.2024 v krásny slnečný piatok sa v novoveskej športovej hale uskutočnila vydarená športová akcia. Šlo o turnaj v minibasketbale dievčat. Toto podujatie prebiehalo v dvoch vekových kategóriách a to pre žiačky 3. a 4. ročníka a pre žiačky 5. a 6. ročníka.

Naše tretiačky a štvrtáčky odohrali kvalitné a vydarené zápasy proti súperkám zo ZŠ Zdenka Nejedlého a ZŠ Hutníckej. Žiačky piateho a šiesteho ročníka si svoje sily zmerali proti súperkám zo ZŠ Levočskej a dva tímy postavila ZŠ Nad Medzou.

Myšlienka turnaja bola naozaj pekná, šlo hlavne o to, aby si deti zdokonalili svoje basketbalové zručnosti, aby mali športový deň plný pohybu, zábavy a najmä radosti. Myslíme si, že tento cieľ sa viac než vydaril a tešíme sa opäť na ďalšie športové akcie v našej novoveskej športovej hale.

Našu školu v minibasketbale reprezentovali: Viktória Adamcová, Natália Blaščáková, Melisa Borženská, Alexandra Hamráková, Olívia Hovanová, Alexandra Kočišová, Nina Lipovská, Kristína Nebusová, Adriana Novotná, Eliška Podvojská, Barbora Starostová a Tatiana Žilavá.