Škola v prírode

Dátum: 4.5.2022 Autor: ZŠ Lipová 13

V nádhernom a tichom horskom prostredí Tatranskej Lomnice, v penzióne Paula, sa v dňoch 25. až 29. apríla 2022 zúčastnili žiaci 3. a 4. ročníka dlho očakávanej Školy v prírode.

Každý deň okrem učenia mali žiaci pripravený skvelý program a o zábavu sa im postarali aj animátorky. Navštívili prírodovedné Múzeum TANAPu, pozreli si pútavý film o kamzíkoch vrchovských tatranských a zakúpili si suveníry na pamiatku. V rámci Školy v prírode žiaci absolvovali  mnohé výlety. Lanovou dráhou sa dostali na Hrebienok, kde sa im naskytol prekrásny výhľad na okolie. Neobišli ani najnavštevovanejšiu lokalitu Tatier – Štrbské pleso, ktoré ich prekvapilo snehovou nádielkou, ale aj silným vetrom. Aj napriek tomu to bola pekná turistická vychádzka okolo plesa, obzreli si zblízka aj skokanské mostíky. Presuny tatranskou elektrickou železnicou dávali možnosť  žiakom obdivovať okolité obce Vysokých Tatier. Obľúbeným sa stal počas celého pobytu popoludňajší a večerný program, ktorý spájal motivačné, tvorivé, náučné a zábavné prvky. Dni utekali veľmi rýchlo. Posledný večer deti čakalo vyhodnotenie izieb a rozlúčková diskotéka s animátorkami. Všetci boli obdarovaní peknými vecnými cenami. Žiaci si odniesli zo Školy v prírode nezabudnuteľné zážitky z čarokrásnej prírody našich veľhôr.