Oznam vedúcej školskej jedálne

Autor: ZŠ Lipová 13

Vážení rodičia,
1.8.2021 nadobudnú účinnosť právne úpravy  zákona č. 544/2010 Z.z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov.
Končí  sa plošné poskytovanie dotácií na stravu detí v ZŠ a poslednom ročníku MŠ.

Dotácia bude poskytovaná na dieťa, ktoré

• navštevuje ZŠ a žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi – rodič predloží potvrdenie, že domácnosti sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi,
  • navštevuje ZŠ a žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške životného minima – rodič predloží potvrdenie, že príjem domácnosti je najviac vo výške sumy životného minima,
  • navštevuje ZŠ a nemá nárok na dotáciu podľa bodov a) alebo b) a ani jeden z rodičov si neuplatnil na dieťa daňový bonus (poberatelia starobného alebo výsluhového dôchodku, poberatelia príspevku na opatrovanie, nezamestnaní vedení v evidencii uchádzačov) – rodičia predložia čestné vyhlásenie o tejto skutočnosti – tlačivo (čestné vyhlásenie)

Rodičia, ktorí si chcú od 1. septembra uplatniť dotáciu na stravu dieťaťa v  ZŠ  podľa vyššie uvedených bodov, musia v termíne  najneskôr do 28. júla 2021 doručiť do základnej školy (ZŠ Lipová 13, SNV – osobne alebo vhodiť do schránky školy) doklad potvrdzujúci ich nárok na dotáciu na stravu dieťaťa a to:

• potvrdenie o tom, že domácnosti sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi (vystaví Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Spišskej Novej Vsi)  alebo
  • potvrdenie o tom, že príjem domácnosti je najviac vo výške sumy životného minima (vystaví Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Spišskej Novej Vsi  alebo
  • čestné vyhlásenie (obaja rodičia), že nepoberá na dieťa daňový bonus – ak nie je v hmotnej núdzi a je nad hranicou životného minima – čestné vyhlásenie

Viac informácii nájdete na webovej stránke: Poskytovanie dotácií na stravu v novom školskom roku 2021/2022 > ÚPSVaR (gov.sk)

Oznam   pre  rodičov,  ktorí  si  uplatnia  dotáciu  na  stravu  dieťaťa podľa vyššie uvedeného a bude im dotácia na dieťa (žiaka) priznaná, že:

• dotácia  na  stravu  sa zvýšila  na  sumu  1,30 EUR  za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania v ZŠ a odobralo stravu hodnota  celého  obeda   v  našom   zariadení   školského  stravovania   je   na  prvom  stupni 1,58 EUR a druhom stupni 1,66 EUR. Z uvedeného vyplýva, že rodič doplatí na prvom stupni 0,28 EUR a na druhom   stupni   0,36 EUR   za   každý deň,   v ktorom   sa  dieťa  zúčastnilo vyučovania a odobralo obed zákonný zástupca  dieťaťa  berie na  vedomie, že  je povinný v prípade neúčasti svojho dieťaťa na vyučovaní zo stravy včas odhlásiť, alebo uhradiť celu hodnotu obeda.

V Spišskej Novej Vsi, 15. 7.2021

Súbor/Príloha Typ Veľkosť