Organizácia vyučovania od 26. 4. 2021

Dátum: 22.4.2021 Autor: ZŠ Lipová 13

Na základe vyhlásenia Úradu vlády Slovenskej republiky, Ministerstva školstva (https://www.minedu.sk/data/att/19408.pdf, 19280.pdf (minedu.sk) ) a RÚVZ (https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1)

1. stupeň – prezenčne za podmienok z minulého týždňa - aktuálne tlačivo

2. stupeň – prezenčne  – výučba v škole -  podmienkou nástupu je  negatívny test 1 zákonného zástupcu, negatívny test samotného žiaka (výnimka z testovania)

Čestné prehlásenie podať môžete v elektronickej alebo v papierovej forme.
Rodičia a žiaci 2. stupňa bez výnimky: dokladujú negatívny RT-PCR test/antigénový test s platnosťou 7 dní - vo všetkých mobilných odberových miestach v meste Spišská Nová Ves sa vykonávajú nazálne antigénové testy (jemnejší výter zo špičky nosa).
Snahou školy v spolupráci s RÚVZ v SNV je aj nájsť spôsob ako využiť pri testovaní detí antigénový test zo slín dieťaťa. O výsledkoch nášho zisťovania Vás budeme informovať.
Deti, ktoré sa nezúčastnia prezenčného vyučovania z dôvodu ochorenia alebo rodičia nesúhlasia s testovaním dieťaťa – budú pokračovať v dištančnej forme vzdelávania formou pracovných listov cez edupage. Rodič v tomto prípade ospravedlní neprítomnosť dieťaťa u triedneho učiteľa.

Tlačivo na stiahnutie: aktuálne tlačivo

Rodičia alebo žiaci s výnimkou dokladujú požadované prílohy podľa výnimky uvedenej v zozname:
• Ak osoba prekonala COVID 19 a má potvrdenie nie staršie ako 180 dní
• Ak osoba je zaočkovaná Moderna, Pfizer vakcínou a po prvom očkovaní ubehlo 14 dní a zároveň má potvrdenie o prekonaní COVIDU 19 za posledných 180 dní
• Ak osoba je zaočkovaná vakcínou AstraZeneca a po prvom očkovaní ubehli 4 týždne
• Ak osoba je zaočkovaná Moderna, Pfizer vakcínou a od očkovania uplynulo 14 dní po 2. dávke

ŠJ - žiaci, ktorí chodievajú na obedy, budú automaticky nahlásení na stravu. V prípade, že nemáte záujem o stravovanie, je potrebné dieťa zo stravy odhlásiť (t. č. 0911 424 847).

Súbor/Príloha Typ Veľkosť
Čestné prehlásenie 1. stupeň PDF 259,78 kB